Míchaní interierových a fasádních barev

 V současné době se setkáváme s obrovskou poptávkou po barevných odstínech jak interierových, tak fasádních odstínů. Tento stav je logickou reakcí na doby nedávno minulé, kde vnitřní barvy byly bílé a fasády šedivé. Kolorovací systém Primalex Procolor slouží pro přesné obarvování vnitřních, fasádních, syntetických a vodou ředitelných barev typu Balakrylu.

V tomto systému se tzv. báze obarvují pomocí kvalitních pigmentů. Výsledkem je přesně obarvený produkt, který je možné v budoucnu  kdykoli přimíchat v tom samém identickém odstínu. Primalex v tomto ohledu nabízí maximum. Pro uživatelé existují dvě možnosti:

1/ HOBBY TÓNOVÁNÍ

2/ PROFESIONÁLNÍ TÓNOVÁNÍ

Pro nenáročné tónování jsou určené tónovácí tekuté barvy, které nabízí přijatelné řešení mezi cenou a dosaženou kvalitou. Tímto způsobem je možné získat cca 100 odstínů nejrůznějších barev.

Druhý způsob, jak vytvářet barevné odstíny, je využít služeb Kolorovacího centra Primalex. Pro barevné tónování podle individuálních požadavků zákazníků si může vybrat z tisíců odstínů mnoha vzorkovnic, jako je např. Primalex, PPG, NCS, RAL, Caparol, DULUX, JUPOL, Jonstones a mnohé jiné.

Jaký typ fasádních barev zvolit, záleží především na stavu podkladu, například je-li vlhký nebo naopak kvalitně zaizolovaný.

Akrylátové barvy

Nejčastěji používané barvy se hodí na fasády s vyřešenou hydroizolaci. Uplatní se na fasádách rodinných domků a bytových domů i prodejních objektech. Jejich výhodou je příznivá cena a obarvitelnost do široké škály odstínů včetně sytých odstínů.

Silikátové barvy

jsou vhodné pro historické objekty a sanační omítky. Vynikají dobrou paropropustností. Jsou certifikovány pro užití i v interiéru a uplatní se tak i např. na stěnách kostelů a venkovných chalup.

Silikónové barvy

jsou určené na fasády s mimořádnými požadavky na užitné vlastnosti. Jsou vhodné zejména na namáhané fasády. Výhodou je zejména samočistitelnost deštěm, nevýhodou pak nižší počet odstínů.

 

 
Zobrazit obrázek v plné velikosti Zobrazit obrázek v plné velikosti Zobrazit obrázek v plné velikosti